Sportisti

SPORTISTA GODINE

 

2014. god.             Katarina Bulatović  (rukomet) i Mlađan Janović (vaterpolo)

2013. god.             Nikola Janović (vaterpolo)

2012. god.             Bojana Popović i Katarina Bulatović (rukomet)

2011. god.             Srđan Mrvaljević (džudo)

 

MUŠKE NACIONALNE SELEKCIJE / EKIPE

 

2014. god.             Vaterpolo reprezentacija

2013. god.             Vaterpolo reprezentacija

2012. god.             Vaterpolo reprezentacija

2011. god.             Fudbalska reprezentacija

2010. god.             Košarkaška reprezentacija i Vaterpolo klub „Primorac“

2009. god.             Vaterpolo klub „Primorac“

2008. god.             Vaterpolo reprezentacija

2007. god.             Vaterpolo reprezentacija

2006. god.             Vaterpolo klub „Jadran“

2005. god.             Vaterpolo klub „Jadran“

2004. god.             Vaterpolo klub „Jadran“

2003. god.             Vaterpolo klub „Jadran“

2002. god.             Odbojkaški klub „Budućnost-Podgorička banka“

2001. god.             Košarkaški klub „Budućnost“

2000. god.             Rukometni klub „Lovćen osiguranje“

1999. god.             Košarkaški klub „Budućnost“

 

ŽENSKE NACIONALNE SELEKCIJE / EKIPE

 

2014. god.             Rukometna reprezentacija

2013. god.             Rukometna reprezentacija

2012. god.             Rukometna reprezentacija

2011. god.             Košarkaška reprezentacija

2010. god.             Rukometna reprezentacija (juniorke) i Rukometni klub „Budućnost T-mobile“

2009. god.             Rukometna reprezentacija

2008. god.             Rukometna reprezentacija (juniorke)           

2007. god.             Rukometni klub „Budućnost T-mobile“

2006. god.             Rukometni klub „Budućnost T-mobile“

2005. god.             Karate klub „Budućnost“

2004. god.             Rukometni klub „Budućnost Monet“

2003. god.             Rukometni klub „Budućnost Monet“

2002. god.             Rukometni klub „Budućnost Monet“

2001. god.             Rukometni klub „Budućnost Brilliant“

2000. god.             Rukometni klub „Budućnost“

1999. god.             Rukometni klub „Budućnost“

 

NAJBOLJI MLADI SPORTISTA (do 20 godina)

 

2014. god.             Stefan Pješivac            (Vaterpolo klub „Jadran“ – H.Novi)

2013. god.             Arso Milić                     (Džudo klub „Arso Milić“ – Podgorica)

2012. god.             Milivoj Dukić                 (Jedriličarski klub „Jugole Grakalić“ – H.Novi)

2011. god.             Danijel Furtula              (Atletski klub „Tara“ – Mojkovac)

2010. god.             Bojan Kosić                  (Planinarsko sportsko društvo ’’Javorak’’ – Nikšić)

2009. god.             Darko Brguljan             (Vaterpolo klub ’’Primorac’’ – Kotor)

2008. god.             Filip Klikovac                (Vaterpolo klub ’’Jadran CKB’’ – H.Novi)

2007. god.             Aleksandar Radović     (Vaterpolo klub „Jadran“ – H.Novi)

2006. god.             Nenad MIjatović           (Košarkaški klub „Budućnost“ – Podgorica)

2005. god.             Andrija Prlainović         (Vaterpolo klub „Jadran“ – H.Novi)

2004. god.             Vjekoslav Pasković      (Vaterpolo klub „Primorac Jugopetrol“ – Kotor)

2003. god.             Boris Zloković              (Vaterpolo klub „Jadran“ – H.Novi)

2002. god.             Miloš Živković              (Karate klub „Budućnost“ – Podgorica)

2001. god.             Nenad Mijatović           (Košarkaški klub „Budućnost“ – Podgorica)

2000. god.             Vladimir Gojković         (Vaterpolo klub „Jadran“ – H.Novi)

1999. god.             Blagota Sekulić            (Košarkaški klub „Budućnost“ – Podgorica)

 

NAJBOLJA MLADA SPORTISTKINJA (do 20 godina)

 

2014. god.             Ivana Šunjević             (Džudo klub „Arso Milić“ – Podgorica)

2013. god.             Kristina Rakočević       (Atletski klub „Tara“ – Mojkovac)

2012. god.             Marina Vukčević          (Rukometni klub „Budućnost“ – Podgorica)

2011. god.             Danka Kovinić             (Teniski klub „As“ – Podgorica)

2010. god.             Marija Vuković             (Atletski klub ’’Mornar’’ – Bar)

2009. god.             Marija Vuković             (Atletski klub ’’Mornar’’ – Bar)

2008. god.             Radmila MIljanić          (Rukometni klub „Budućnost T-mobile“ – Podgorica)

2007. god.             Jovana Kljajević          (Atletski klub ''Jedinstvo'' – Bijelo Polje)

2006. god.             Darija Pop                   (Plivački-vaterpolo klub ''Jadran'' – H.Novi)

2005. god.             Silvija Radović            (Odbojkaški klub ''Luka Bar'' – Bar)

2004. god.             Silvija Radović            (Odbojkaški klub ''Luka Bar'' – Bar)

2003. god.             Jelena Dubljević         (Košarkaški klub ''Budućnost'' – Podgorica)

2002. god.             Jelena Kostić              (Džudo klub ''Akademik'' – Nikšić)

2001. god.             MilicaDabović             (Košarkaški klub ''Herceg Novi E'')

2000. god.             Zorica Popović            (Skijaški klub ''Žabljak'')

1999. god.             Bojana Petrović          (Rukometni klub ''Budućnost'' – Podgorica)

 

 

 

Pravilnik o izboru sportiste godine<<

Sponzori i partneri

  • lovcen-osiguranje
  • plantaze

Partneri MOK-a

pravilnik o kriterijumima za kategorizaciju sportova

Obavjestenje uzms

Obavjestenje MOK-a

Dopis kancelarije Mok-a 1

      

Igre malih zemalja evrope 2015

 

Baku 2015

WADA-List-of-prohibited-substances 1